Wismari Haigla

psühhiaatriahaigla

Statsionaar

Statsionaar (25 voodit) ja valvetuba Wismari 15 haigla II korrusel töötavad ööpäevaringselt (info haiglasse võtmise tingimuste ja vabade haiglavoodite kohta valvetoa telefonil 6621093). Statsionaar on spetsialiseerunud põhiliselt alkoholi- ja uimastiprobleemsetel haigetel esinevate tüsistunud võõrutusseisundite ravimisele. Enamusele klientidest on haiglaravi ja valvearsti esmaabi tasuline. Alkoholiprobleemide puhul ei kesta katkestus- ja võõrutusravi tavaliselt üle 3-5 päeva. Haiglaravi on vabatahtlik, s.t. seda osutatakse isiku soovil. Statsionaari ei võeta narko- ja alkoholijoobes olevaid isikuid.

Statsionaar on jagatud A- ja B-osakonnaks. A-osakond on mõeldud kergemate häiretega haigetele, 1-4 kohalised palatid, 3 kohta naistele. B-osakond on poolkinnine ning mõeldud raskemas seisundis patsientidele. Seal on voodid psühhootilistele haigetele, samuti palatid uimastisõltuvatele patsientidele. Nii A- kui B-osakonnas on duššid ja puhkeruumid suitsetamisvõimalusega. Palatites on televiisorid ning valamud sooja ja külma veega. Toitlustamine ühises söögisaalis 3 korda päevas.

 

Haiglasse tulles peab kaasas olema isikutunnistus, vajalik summa sularaha, toajalatsid, isiklikud hügieenitarbed, kaasa võib võtta isiklikud toariided.
Haigeid võib külastada 8.00 – 19.00. Öörahu kell 23.00.